Novinky & aktuality
  • 2. 2. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 31. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 1.2.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2718
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


výška anhydritové vrstvy vzhledem výšce podkladního polystyrenu

Dotaz: "

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu.

V projektu mám skladbu podlahy v přízemí RD 14cm polystyrenu, 4 cm systemová deska s podlahovým teplovodním potrubím a 5cm anhydritu.

Když jsem se o této skladbě bavil s topenářem, řekl, že by systémovou desku nedával (prý zbytečně drahé), dal by 4cm EPS s fólií a pak 5cm anhydritu. Jenže pán ze stavební firmy mi sdělil, že když zaměním systémovou desku za klasickou polystyrenovou desku, tak budu muset dát větší tloušťku anhydritu, je to pravda? A muselo by tomu tak být i kdybych použil 4cm extrudovaného polystyrenu?

Velice vám děkuji za radu. S pozdravem J. Vrhel"

Odpověď:

Pro rodinné domy platí, že minimální výška anhydritu nad trubku podlahového topení je 3,5 cm (novinkou je anhydritový potěr AnhyLevel Thermio, kde je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm) , trubka podlahového topení má zpravidla 18 mm. Z tohoto vyplývá, že celková síla anhydritu je cca 5,5 cm. Zbytek činí polystyren a podlahová krytina.

Polystyren nemusí být extrudovaný ale stačí EPS stabil  100 nebo 150.Náš tip!!!
Nechte si zdarma zaslat zvýhodněnou cenovou nabídku.
>>> Nezávazná cenová nabídka ZDE! >>>

Pošlete nám svůj dotaz

Váš email:
Vaše jméno:
Předmět dotazu
Váš dotaz: