Novinky & aktuality
  • 11. 1. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 9. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 10.1.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2710
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Anhydrit – výroba

Anhydrit přírodní

Původ anhydritu v přírodě
Přírodní anhydrit neboli bezvodý síran vápenatý CaSO4 pochází jak jeho název napovídá z přírodních zdrojů. Vysychání mořské vody nebo jinou ztrátou vody sádrovce vzniká přírodní anhydrit.
Pro použití ve stavebnictví pro výrobu směsí pro anhydritové podlahy není příliš vhodný, nemá stejnorodé vlastnosti a proto se používá anhydrit vyrobený uměle.

 >> Poptejte zvýhodněnou cenu anhydritové podlahy >>


Uměly vyrobený ANHYDRIT pro stavebnictví i pěstování hub

Pro výrobu termického anhydritu je výchozí surovinou energosádrovec, který vzniká jako vedlejší produkt v elektrárnách z odsiřování spalin.

Energosádrovec je ve stavebnictví často používán, jedná se o chemicky velmi čistý produkt a v namleté formě je používán jako surovina pro výrobu sádrokartonových desek, cementu, sádrových omítek, dokonce mimo stavebnictví se používá pro speciální hnojiva nebo pro substráty pro pěstování hub.

Rozdíl mezi přírodním a termickým anhydritem je ve fyzikálních vlastnostech – velikost krystalů a sypné hmotnosti.


Použití pro výrobu anhydritových směsí

To co nás zajímá zejména v souvislosti se stavbou rodinného domu je použití anhydritu pro přípravu anhydritového pojiva pro směsi, které se následně využívají pro realizaci podlah.

Na stavbě u Vás to potom bude probíhat takto:

 

Autor: DS