Novinky & aktuality
  • 11. 1. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 9. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 10.1.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2710
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Podlahové krytiny

dlažba, vinylové a laminátové podlahy, dřevo, linoleum?

Přemýšlíte nad tím, jakou podlahovou krytinu si vybrat?
Na trhu je velmi široká nabídka různých typů, stále
velmi oblíbená je dlažba, popularita roste vinylovým podlahám
a laminátovým, dřevěné podlahy jsou tradiční a osvědčené.
Jak si vybrat z široké nabídky krytin? Pomůžeme Vám.

Dlažba - trvanlivost a tepelná vodivost

Podlaha z dlaždic, bývá doporučována jako ideální, ne-li nezbytnou krytinou do koupelen či kuchyní. Její obrovskou výhodou je fakt, že dokáže odolat vodě a to po skutečně dlouho dobu. Výrobci slibují, že dlažba, je prakticky nezničitelná. Výhodou dlažby je v případě podlahového topení skvělá tepelná vodivost a akumulace tohoto tepla.

Více informací o výhodách dlažby

Laminátové podlahy

Laminátová podlahová je také prodejci doporučována díky své snadné údržbě.

Uvádí se, že se hodí do domácností s dětmi, či zvířaty, protože se jednoduše vysává, utírá a podobně.

Laminátová podlaha by se ovšem neměla příliš často vystavovat vodě, proto se nedoporučuje do kuchyní, či koupelen.

více informací

Dřevěné podlahy

Dřevo je materiál, ze kterého se podlahy vyrábějí již celá staletí.

Navzdory tomu, že se dnes podlahy vytváří z různých materiálů, dřevěná podlaha je stále velmi oblíbená. Při pohledu na dřevěnou podlahu nás okouzlí její přírodní vzhled. Dřevo je krásný materiál, jehož přirozená malba působí krásně v každém pokoji, bez ohledu na styl či barvu.

Dřevo je natolik výjimečné, že lze dokonce využít i jeho nedostatků. Tyto drobné vady jsou často návrháři a architekty považovány za největší přednost podlah, protože z ní dělají originál.

více informací

Koberce

Kvalitní koberec je odjakživa symbolem přepychu, v minulosti si koberce mohla dovolit je šlechta, v naší době si ovšem krásný koberec může pořídit každý.

Výrobci své potenciální klienty ujišťují, že koberec tlumí rázy, tuto jeho vlastnost oceníte především v bytech, kdy koberec u sousedů tlumí jejich kroky i hlasy.

Další věcí, proč vám jej prodejce koberců může doporučovat je i to, že může jít o efektivní doplněk každého pokoje, který může místnosti dodat barvu či styl.

více informací

Vynilové podlahy

Dlažba

Pokud se dnes někdo rozhoduje, jakou podlahovou krtinu zvolit, je možné, že mezi favority se najde i vinyl, výrobci totiž upozorňují na celou řadu výhod.

Každý prodejce vám slíbí, že i když se nejedná přírodní materiál, vinyl může přírodní materiály věrohodně imitovat. Do vinylu lze promítnout strukturu dřeva, kamene, dlaždic a tak dále. Výsledek je velice přesvědčivý a málokdo by na první pohled poznal, že jde o imitaci.

více informací

Linoleum a PVC

Jaký je rozdíl mezi PVC a linem?

Linoleum je vyrobeno z přírodních materiálů. Lněný olej s pryskyřicí je základem pro výrobu linolea. Zatím PVC je zkrácený název pro polyvynilchlorid a je zřejmé, že se o přírodní materiál nejedná.

více informací

Korkové podlahy

Korek je přírodní materiál, nepatří však mezi hodně oblíbené a používáné.

Více

Zkušenosti pomáhají

Přinášíme vám jedinečný průzkum, díky němuž můžete čerpat ze zkušeností lidí, nikoli z obchodních letáků.

Shrnout vlastnosti různých krytin není nic těžkého a na internetu toho k tomuto tématu najdete mnoho, ale nejcenější je zkušenost z bydlení a zhodnocení po několika letech.

více informací

Kam dál?