Novinky & aktuality
  • 11. 4. 2017 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 9.4. 2017 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
  • 8. 4. 2017 - TIP Fotoreportáž z realizace anhydritové podlahy
    Rychlý vhled do toho co můžete očekávat v průběhu realizace anhydritové podlahy u Vás. Podívejte se jak to většinou probíhá : ZDE
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Mam v planu ještě do konce roku udělat podlahu. Ma otazka zni, jestli i v nepriznivem mrazivem pocasi ( kolem 0 stupnu C ) muzu nechat vylit anhydritove .... více >>

Dobry den..chci se zeptat jakou variantu mam zvolit pri zalevani topnych kabelů primo na beton.Vrstva zaleti je max 2.5cm . Plocha je cca 50m2..zda muzu pouzit anhydrit nebo samonivelacni sterku ..chtel bych .... více >>

Po jaké době po vylití anhydritu je dobré obrousit šlem, je možné těsně před pokládkou finální vrstvi, nebo je lepší co nejdříve, kvůli vysýchání? Je nutné do podlahy před pokládkou .... více >>

Při nalití anhydritové podlahy se zjistilo, že mirelon na trubkách, které vedou k radiátoru, vykukuje. Chci se zeptat, po jaké době nalití anhydritové podlahy se dá případně řezat do podlahy. .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (86%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (4%)

Celkem hlasů: 2501
Katalog firem Registrace firmy
Co jsou Anhydritové podlahy?

Slyšeli jste o anhydritových podlahách? Pokud se pohybujete ve stavebnictví tak určitě ano. Anhydritové podlahy jsou známé také jako lité podlahy nebo sádrové podlahy a jsou skvělým řešením podlah v rodinném domě jako nástupce a náhrada za betonové podlahy, které mají celou řadu nevýhod.

Doporučujeme

Čistička odpadních vod je moderní a ekonomicky výhodné řešení likvidace odpadních vod z rodinných domů. Navštivte informační portál o čov a dozvíte se vše potřebné.

Betonové podlahy do celého rodinného domu za jeden den.

Tepelná a kročejová izolace

bez tepelné izolace se dnes už neobejdeme, a to
nejenom ve stavebnictví.

Hlavní funkcí tepelné izolace je zabránit úniku tepla (energie) do jiného prostředí nebo
materiálu. Známe několik druhů tepelných izolantů jako je dřevo, peří, srst a další..
Ve stavebnictví se ale používají výhradně izolace polystyrenové a z minerální vlny.

Tepelná a kročejová izolace

Kam a jakou izolaci?

Použití tepelné a kročejové izolace

Konstrukce podlah v rodinném i bytovém domě nebývá jen otázkou jednoho typu izolace, resp. jeho výšky. Podlahy se v budoucnu mohou používat na dost odlišné činnosti, např. mohou sloužit jako skladiště nebo tělocvična a ne jen pro „obyčejné“ bydlení.

více informací >>>> Poptejte zvýhodněnou cenu anhydritové podlahy >>


Tepelná izolace - montáž

Tepelná izolace na skladbu nebo ne

Snad nejčastější otázka je zdali je nutné dávat vícevrstvou skladbu tepelné izolace na „skladbu“ nebo ne. Tato otázka ale do jisté míry souvisí i s kvalitou podkladu a tvarem místností. Pokud je podklad křiví a izolační desky (polystyren, vakuová izolace) se budou moc svisle pohybovat je vhodné dodržet vazbu tepelných izolací.

Zamezí se tak většímu pohybu desek zmenší se vzduchové prostupy, které mají vliv na fungování celého systému. To platí i v případě kdy je nutné ve větším měřítku upravovat izolační desky, např. ve více úhlích místnostech a podobně. více informací >>


Kročejová izolace

Kročejová izolace a její použití

Kročejové izolace se používají v patrech, resp. tak kde je pod podlahou další obývaná místnost. V prvním a druhém případě je kročejová izolace položena bez přerušení, tak jak by to mělo být. V prvním případě je použitá vícevrstvá technická-vyrovnávací vrstva a v tom druhém je na dorovnání rozvodů o menších rozměrech použit výplňový materiál, např. suchý písek, štěrk, polystyrenová drť smíchaná s cementem apod.

více informací >>


Podlahový polystyren

Vyrovnání podkladu pomocí tepelné izolace

Provedení technické-vyrovnávací vrstvy z polystyrenu je nejlevnější způsob provedené této vrstvy. Tento způsob vyrovnávaní je vhodný pro zakrytí jakýkoliv rozvodů ...

více informací

Polystyren je průhledný, tvrdý a křehký plast. Je odolný vůči minerálním kyselinám, zásadám a většině vodných roztoků. Není odolný organickým sloučeninám, jako je benzin a podobné látky. Polystyren je hořlavá látka, hoří žlutým kouřovým plamenem.

Pěnový polystyren, tj. finální produkt, není tak odolný jako klasický polystyren, ale vyznačuje se nízkou tepelnou vodivostí.

Druhy polystyrenu:Jsou dva druhy polystyrenu, které se používají do podlah a to EPS, dříve označován jako PSB, dnes také chybně označována jako PPS.

Jedná se o expandovaný pěnový polystyren- EPS a XPS – extrudovaný polystyren více informací >> .


Minerální vata

Minerální vata má široké použití

Vata, i když ne v podobě jako ji známe dnes, se začala vyrábět o téměř sto let dříve než polystyrén. První závod na výrobu vaty byl otevřen ve Velké Británii v roce 1840. Poté se výroba rozšířila do Německa a USA. Dnes se vyrábějí dva druhy vaty a to :

•  skelná vata . Při výrobě skelné vaty se používá až 70% podíl skla

•  minerální vata . Pro výrobu se používá čedičová hornina, která se taví při vysokých teplotách.

více informací >>


Vakuová izolace

Vakuová izolace high-tech izolační materiál

Vakuové izolace je poměrně mladou záležitostí a patří mezi tzv. high-tech izolační materiály v Čechách ještě poměrně málo známé

Vakuová izolace ve svých vlastnostech izolovat teplo-energii nemá konkurenci. Jedná se o panely vyráběné ve standardních rozměrech jako běžné tepelné izolace. Klasické teplené izolace jsou založené na principu proudění vzduchu, resp. neproudění.

více informací >>