Novinky & aktuality
  • 11. 1. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 9. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 10.1.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2710
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Fotoreportáž z realizace anhydritové podlahy rodinný dům

Připravili jsme pro Vás fotoreportáž z realizace anhydritové podlahy v rodinném domě, aby jste si velmi rychle mohli udělat představu pomocí krátkých popisků a zejména názorných obrázků.

Podlaha před litím - čekáme na příjezd mixuUrčení výšky podlahy

Správné a přesné určení požadované výšky roznášecí podlahové desky je základem pro přesnou realizaci potěru, jež významně ovlivňuje další stavební práce, např. pokládku nášlapných vrstev apod.

Pomůcky pro správné určení potěru - rotační laser a trojnožkyLití potěru

K lití potěru se používají gumové čerpací hadice , přičemž se doporučuje dodržet maximální vzdálenost konce hadice od pevného podkladu maximálně 20 cm. Tento postup má co nejvíce zamezit nežádoucímu znečištění stěn či jiných konstrukcí. Rychlost lití závisí především na zkušenostech pracovníků provádějících potěr, zejména pak na rychlosti kontroly realizované výšky. Postup lití je přirozeně od nejvzdálenějších míst stavby směrem k východu, aby nedocházelo ke znehodnocení již realizovaných ploch.


Hutnění

Jedná se o finální úkon prováděný v rámci zpracování potěru. Jakmile dojde k dosažení požadované výšky potěru, je zapotřebí směs i přes její samonivelační vlastnosti zhutnit a provést závěrečnou nivelaci.Samotná nivelace se provádí za pomoci tzv. „nivelačních latí“ , a to nejlépe ve třech krocích. První dvě hutnění je vhodné provádět v celé tloušťce potěru ve dvou na sebe kolmých směrech. Třetí a poslední nivelování se provádí pouze v povrchové části potěru a jeho účelem je pouze jemné urovnání povrchu, které ve svém důsledku umožňuje dosažení požadované rovinnosti 2 mm / 2 m.

Hotovo

Po cca 4-5 hodinách byl celý rodinný dům o podlahové ploše 180m dokončen. Druhý den jsme se po nové podlaze mohli projít.

Video z realizace anhydritové podlahy!

 

 

Autor:DS