Novinky & aktuality
  • 6. 9. 2017 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 5. 9. 2017 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 4.9. 2017 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Je možné lití anhydr. podlah pokud ještě není dokončeno podbití přesahů střechy a izolace stropů, střecha je tedy po stranách otevřená pod přesahy a .... více >>

Lze pokládat vinylovou podlahu ještě před topnou zkouškou?Pokud je anhydrit dostatečně proschlý, mám mít při pozdějším zatopení podlahovkou .... více >>

Dobrý den, Realizovali jsme anhydritovou podlahu s el. topnými kabely. Nějakým nedorozuměním se podlahy vylily o cca 2,5-3cm méně. Je možné toto dolít a musí se nějak současná vylitá podlaha .... více >>

Dobrý den, zapomněli jsme ve sprchovém koutu udělat spád. Jakým způsobem ho můžeme udělat dodatečně? (potřebujeme snížit vrstvu anhydritu - odbrousit nebo něco podobného a buď udělat .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (85%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (4%)

Celkem hlasů: 2583
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Obrysy hadic podlahového topení a kloboučky systémové desky reklamace anhydritu

Dotaz: "Před rokem nám dělala firma v celém domě anhydritovou podlahu s podlahovým topením. Zakázku realizovali v zimě a v domě bylo -5 stupňů. Podlaha velmi dlouho schla. Firma podlahu přebrousila když byla ještě mokrá.
Po vyschnutí podlahy jsme pozvali podlaháře. Ti od začátku tvrdí že anhydrit není v pořádku. Na celé ploše podlahy byly vidět obrysy hadic podlahového topení a celoplošně kloboučky od nopů polystyrenu. Při přejetí rukou po podlaze šli cítit nerovnosti výčnělky v místech hadic a v místech nopů a to už byla podlaha přebroušená. Můžete mi prosím sdělit jestli je to možné aby hadice a nopy opticky i pohmatu vystupovaly a nebo firma udělala něco špatně?
Podlaháři tvrdí že buď nalili malou vrstvu anhydritu a nebo anhydrit přemrzl.
Podlaha se musela přestěrkovat nivelační stěrkou a nalepil se měkčený vinyl NOVILON. Po měsici topení se ve 2 místnostech v rohu u zdi udělali 2 bubliny. Podlaháři zjistili že se neudělala bublina na vinylu ale že odskočila nivelační stěrka od anhydritu (utrhla se i s vrchní vrstvou anhydritu).
Můžete mi prosím sdělit zda tento problém je způsoben špatným anhydritem jak tvrdí podlaháři. Nevím komu to mám reklamovat jestli firmě co dělala anhydrit nebo podlahářům, nevím na čí straně je vina. "

Odpověď: Tento dotaz je velmi složitý a je těžké na něj odpovědět obecně, jednoduše. Reklamování nekvalitní práce je vždy nepříjemné. Není možné, ale odpovědět na první část dotazu bez znalosti konkrétního případu a nění možné takto posoudit, zda byla anhydritová podlaha realizována technologicky správně.
Odpovíme k druhé části dotazu. Co se týká zmiňovaných bublin a toho co popisujete, domníváme se, že podlaha před pokládkou nebyla úplně vyschlá.
Provedla firma která prováděla pokládku vinylu měření zbytkové vlhkosti?
Pokud se totiž v podlaze uzavře vlhkost dojde k tomu, že se tlačí pod krytinu a díky tomu se po čase v tom místě změní mechanické vlastnosti anhydritu. Lepidla která se v dnešní době používají jsou tak kvalitní, že drží jak na krytině tak na podkladu, proto jste měli na vinylu lepidlo tak část anhydritu.Náš tip!!!
Nechte si zdarma zaslat zvýhodněnou cenovou nabídku.
>>> Nezávazná cenová nabídka ZDE! >>>

Pošlete nám svůj dotaz

Váš email:
Vaše jméno:
Předmět dotazu
Váš dotaz: