Novinky & aktuality
  • 11. 1. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 9. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 10.1.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2710
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Moderní lité podlahy

Pryč s vodováhou, vzduchovými bublinami v potěru i namáhavou prací!

Časy, kdy běháte po bytě a sháníte, čím byste podložili skříň či ledničku, jsou již za námi. Revoluční technologie litých podlah tento problém dávno vytěsnila. Proč nevyužít progresivních metod, které nám usnadňují život? Lité anhydritové podlahy nebo cementové podlahy jsou rychle hotové a navíc téměř dokonale rovné, takže na ně lze přímo pokládat dlažbu, plovoucí podlahu nebo koberec. Níže se dočtete více o všech výhodách těchto litých podlah.


Výhody litých podlah

V současnosti je na trhu k dostání litá podlaha na bázi bezvodého síranu vápenatého – anhydritu (ANHYLEVEL), alfasádry (ALFALEVEL), nebo cementu (CEMLEVEL). Vše od předního výrobce hotových směsí – společnosti CEMEX. Všechny potěry jsou vhodné k použití přímo pod finální nášlapnou vrstvu podlah. Oproti tradičnímu cementovému potěru sice mohou na první pohled odradit vyšší cenou, nicméně po sečtení všech nákladů za dopravu, práci, armovací sítě, množství spotřebovaného materiálu a dodatečné vyrovnání povrchu stěrkami se podlahy z tradičních cementových potěrů dostávají na stejnou nebo vyšší cenovou úroveň než moderní lité technologie. K tomu využití těchto materiálů generuje řadu dalších výhod, než jen „prostou“ rovinatost povrchu. Které to jsou?


Lité podlahy – velmi rychlá pokládka


Předně je třeba vyzdvihnout snadnou, hospodárnou a velmi rychlou pokládku bez fyzicky náročné práce. Samonivelační schopnost tekuté směsi je jednou z hlavních předností – kvalita povrchu není tak vysoce závislá na zručnosti řemeslníků. Tradiční cementové potěry pouze srovnané mají vysokou pórovitost, což snižuje jejich pevnost až o 90 %.

Lité směsi jsou naproti tomu hutné a dosahují vysokých pevností. Mezi další výhody anhydritu patří možnost realizace velkých ploch bez dilatačních spár díky objemové stabilitě a minimálnímu smršťování. Vysoká tekutost směsi umožňuje vyplnit a bezproblémově zhotovit i ta nejobtížněji dostupná zákoutí, se kterými si mnoho podlahářů neví rady. Tato často podceňovaná skutečnost nabývá ještě větší důležitosti, zjistíme-li, kolik tepelné energie navíc spotřebujeme kvůli nedokonalému obalení topných rozvodů tradičními potěry.

Pro plné využití potenciálu podlahových topení a systémů regulací teploty je dnes nejefektivnější použití litých směsíanhydritu nebo alfasádry. Tyto materiály se vyznačují vysokou tepelnou vodivostí a naprosto homogenní strukturou, což přináší rychlý přenos tepla do prostoru a úsporný provoz tepelných zdrojů.

I pokud o podlahovém topení neuvažujete, můžete využít dalších předností anhydritových podlah. Lité potěry (ANHYLEVEL, ALFALEVEL) umožňují snížení tloušťky desky oproti klasickému cementovému potěru až o cca 40 %. Uspořený prostor je pak možno nahradit tepelnou nebo akustickou izolací a tím zlepšit uživatelské vlastnosti podlahy, aniž by se tím snížila konstrukční výška místnosti. Vhodným tepelně-izolačním materiálem, který mimo jiné umožňuje také bezproblémové srovnání nerovností podkladu a zalití instalačních rozvodů v podlaze, jsou tekuté směsi na bázi cementové pěny a polystyrénových kuliček, které jsou prodávány pod obchodním názvem POROFLOW.


CEMEX – kvalita, spolehlivost, dlouholeté zkušenosti


Společnost CEMEX má s výrobou anhydritových směsí více než 15leté zkušenosti, což přináší stavebníkům jistotu nejvyšší kvality a spolehlivosti dodávaných materiálů. Dlouhodobě získané zkušenosti z praxe jsou předávány spolupracujícím realizačním firmám, které po splnění přísných kritérií získávají certifikát. Zákazník a uživatel tak dostává nejlepší servis, kvalitu a jistotu.

Časté obavy z nedostatku místa na staveništi a z dopravní dostupnosti ke stavbě můžete jednoduše hodit za hlavu. Hotová směs je k místu pokládky dopravována autodomíchávači a následně malým čerpadlem s hadicí rozváděna až do vzdálenosti 180 m! To řeší nejen problém dostupnosti, ale i problém případného poškození ostatních konstrukcí a ploch (např. ostění, zábradlí, schodiště, zahrady apod.) či přílišného znečištění okolí stavby.

Lité podlahy mají navíc oproti obyčejným potěrům ještě jednu zásadní výhodu – a to je bezkonkurenční rychlost pokládky. Vysoká tekutost a snadná pokládka umožňuje realizovat průměrný rodinný dům v řádu hodin oproti několikadenní realizaci klasickými potěry, navíc v neporovnatelně vyšší kvalitě. Perfektně rovný povrch přináší následně úsporu při pokládce dalších podlahových vrstev – není ho potřeba dorovnávat stěrkami, snižuje se spotřeba lepidel, pokládka podlahových krytin je rychlejší a kvalitnější, snižují se pracovní náklady.

Více informací získáte na stránkách společnosti CEMEX ZDE >>

Komerční sdělení