Novinky & aktuality
  • 6. 9. 2017 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 5. 9. 2017 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 4.9. 2017 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Je možné lití anhydr. podlah pokud ještě není dokončeno podbití přesahů střechy a izolace stropů, střecha je tedy po stranách otevřená pod přesahy a .... více >>

Lze pokládat vinylovou podlahu ještě před topnou zkouškou?Pokud je anhydrit dostatečně proschlý, mám mít při pozdějším zatopení podlahovkou .... více >>

Dobrý den, Realizovali jsme anhydritovou podlahu s el. topnými kabely. Nějakým nedorozuměním se podlahy vylily o cca 2,5-3cm méně. Je možné toto dolít a musí se nějak současná vylitá podlaha .... více >>

Dobrý den, zapomněli jsme ve sprchovém koutu udělat spád. Jakým způsobem ho můžeme udělat dodatečně? (potřebujeme snížit vrstvu anhydritu - odbrousit nebo něco podobného a buď udělat .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (85%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (4%)

Celkem hlasů: 2583
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Anhydritové podlahy a podlahové vytápění

Kdo chce vylepšit kvalitu svého bydlení, měl by to vzít, jak se říká, od podlahy. Dokonale rovnou plochu pod finální nášlapnou vrstvu získáte díky anhydritovým podlahám, které jsou dnes nejmodernějším způsobem realizace podlah. Navíc jsou ideální krycí vrstvou pro podlahové vytápění.

 

Anhydritové podlahy jsou dnes již standardem v mnoha rodinných domech i bytech a používání litých anhydritových potěrů je v moderním stavebnictví stále častější. Tato tekutá směs vyrobená na bázi síranu vápenatého se samonivelačním účinkem je určena pro vnitřní realizaci podlah. Anhydritové neboli lité či sádrové podlahy jsou ideální náhradou za betonové podlahy, jež se vyznačují mnoha nevýhodami. Anhydritové podlahy oproti tomu vynikají vysokou pevností v tlaku i tahu za ohybu a není nutné na ně nanášet žádnou další finální dokončovací vrstvu. Na anhydritové podlahy je možné přímo aplikovat například plovoucí podlahy, dlažby, parkety, PVC, koberce či jiné podlahové krytiny. I přes své nesporné výhody zůstává anhydritový potěr cenově na úrovni klasických cementových potěrů.

 

Anhydritový potěr je pochozí již po 24 hodinách a po kompletním zatuhnutí se vyznačuje homogenní a pevnou strukturou, vysokou objemovou stálostí a nedochází u něj ke vzniku dutin. Vyniká ideální tepelnou vodivostí, proto je velmi vhodný pro podlahové vytápění – topné médium je jím naprosto obklopeno. Potrubí položené na podlahovou izolaci je zalito do anhydritu. Podlahové topení je možné spustit 7 den od zhotovení anhydritové podlahy.

 

 Podlahové topení je topné zařízení využívající proudění vody o nízké teplotě, protože pracuje s nízkým tepelným spádem. Aby bylo dosaženo dostatečného tepelného komfortu v místnosti, vystačí si topidlo s teplotou, která je jen o pár stupňů vyšší, než požadovaná teplota v místnosti. Je to dáno jeho velkou plochou. Běžné radiátory s malou kontaktní plochou musí být oproti tomu rozehřáty na teplotu až o několik desítek stupňů vyšší.

 

Díky anhydritové podlaze v kombinaci s podlahovým topením vnesete do interiéru maximální pohodlí a vaše bydlení bude podstatně komfortnější. Anhydritová vrstva se totiž díky vyšší homogenitě materiálu s minimem vzduchových pórů rovnoměrně a rychle prohřívá, velmi dobře vede teplo a má jen nepatrnou roztažnost. Je tak zaručena maximální efektivita podlahového topení. Pokud jsou tedy vaše nároky na bydlení vyšší, rozhodně neváhejte a pořiďte anhydritovou podlahu i k vám domů.

 

Výhody podlahového vytápění v anhydritové podlaze

- díky podlahovému topení zabudovanému v anhydritové podlaze můžeme ročně ušetřit na nákladech za vytápění až 10% v porovnání s klasickým radiátorovým vytápěním.

 

- podlahové vytápění je ekologicky šetrné a zdravotně nezávadné. Vzhledem k tomu, že je minimalizováno víření vzduchu a tedy i prachu v místnosti, je tento způsob vytápění ideální pro alergiky. Navíc je podlahovým vytápěním zamezováno množení roztočů a růstu bakterií.

 

- podlahové topení vydává sálavé teplo, které se šíří tepelnými paprsky a dokáže lidské tělo dříve prohřát do hloubky.

 

Autor: www.bydleniprokazdeho.cz