Novinky & aktuality
  • 11. 1. 2018 - Vysoce pevný v ohybu a je možné snížit jeho vrstvu až na 20 mm, v případě teplovodního podlahového topení na 32 mm, úspory energie až o 8% - AnhyLevel Thermio ZDE
  • 9. 1. 2018 - Co mají anhydritové podlahy společného se sádrokartonem, cementem, omítkami nebo substrátem pro pěstování žampiónů?
    Základní surovinou pro výrobu těchto ve stavebnictví oblíbených materiálů je ZDE
  • 10.1.2018 - Hlasujte! Za jak dlouho myslíte, že je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze? Zúčastněte se prosím naší ankety a prohlédněte si odpovědi ostatních. ZDE.
Rady odborníků
Dotazy čtenářů

Chtěl bych Vás požádat o radu týkající se omezení výšky anhydritové směsi vzhledem k výšce podkladní vrstvy polystyrenu. V .... více >>

Jaká má být vlhkost podlahy z anhydritu pro finální podkládku vinylové .... více >>

Pokládáme dlažbu na anhydrit. plochu cca 285 m2. Jakým způsobem je potřeba řešit dilatační .... více >>

Chceme si zařídit podlahové topení a potřebovali bychom poradit jaký typ anhydritu a jakou tloušťku by měla mít andydritová podlaha v chodbě v .... více >>

Hlasujte
Za jak dlouho je možné chodit po čerstvě vylité anhydritové podlaze?
24 - 48 hodin (82%)

48 - 72 hodin (6%)

12 - 24 hodin (3%)

72 - 96 hodin (7%)

Celkem hlasů: 2710
Co jsou Anhydritové podlahy?

Anhydritové podlahy jsou dnes již velmi známou a rozšířeno technologií. Na tomto webu získáte velmi rychle přehled o tomto materiálu používaném ve stavebnictví.


Nejčastější omyly a nepravdy o anhydritových podlahách

Pokud stavíte rodinný dům nebo provádíte rekonstrukci jste vystaveni v průběhu stavby určitému tlaku. Jde o tlak informací, které na Vás působí ze strany realizačních firem, informačních medií, webových serverů a v neposlední řadě vašich známých, kolegů a celé řady dalších lidí, kteří jsou vždy připraveni poskytnout Vám „zaručenou a dobrou radu zdarma“.

Koluje však velké množství nepravd, omylů nebo dokonce vyložených nesmyslů. Vybavte se kvalitními informacemi.

Souhrn nejčastějších omylů a mýtů z oblasti anhydritových podlah přinášíme v tomto článku.

8 nejčastějších omylů a mýtu o anhydritových podlahách

1. Anhydritové podlahy není možné použít v garáži = NEPRAVDA.

Vysvětlení: v garáži se používá anhydrit vyšší pevnostní třídy.

2. Anhydrit lze použít ve venkovních podmínkách = OMYL.

Vysvětlení: působením vlhkosti ztrácí i vyzrálý materiál své požadované vlastnosti, zejména pevnost, tedy není možné vystavit litou podlahu působením vlhkosti. Pro případ vytopení je však vhodné podotknout, že při vysušení anhydritové podlahy znovu svou pevnost získá.

3. Anhydrit je možné použít jako finální vrstvu = OMYL.

Vysvětlení: není odolný proti obrusu a nemá ani další vlastnosti požadované po finální podlahové nášlapné vrstvě. Na anhydrit je nutné použít podlahovou krytinu nebo dnes stále modernější finální stěrky z pryskyřic a dalších materiálů.

4. Není možné vylít v místnostech různé výška = OMYL.

Vysvětlení: každá místnost podle plánované podlahové krytiny může mít jinou výšku vylité anhydritové vrstvy a běžně se to provádí.

5. Anhydrit praská …………….

Ano při hrubém porušení postupu zvoleném při vysychání se mohou objevit praskliny. Kritické jsou zejména první dny vysychání. Při dodržení minimální výšky podlahy, dobře připraveném podkladu, správně instalovaných rozvodech a správných podmínkách pro vysychání praskliny nevznikají.

6. Kari síťe a jiné výztuže do anhydritu nepatří = PRAVDA

Vysvětlení: kov může s anhydritem vyvolat chemickou reakci, která ovlivní jeho vlastnosti.

7. Při vylití anhydritové podlahy nadměrná vlhkost poškodí sádkrokartony = OMYL.

Vysvětlení: Lití podlah se velmi často provádí při hotových sádrokartonech, také v naprosté většině případů při hotových omítkách a nebývá s tím problém.

8. Anhydritové podlahy nesmí do koupelny = NEPRAVDA.

Vysvětlení: Podle technického listu výrobců je možné a používá se v koupelnách. Na zvážení je jestli nevynechat prostor pod sprchovým koutem či vanou a nezvolit zde jiný materiál.

 

Autor: DS